Rodzaje opakowań i zabezpieczeń

Kartony są jednym z najbardziej powszechnych rozwiązań w zakresie pakowania towarów. Są stosunkowo lekkie a przy tym wytrzymałe dzięki swojej tekturze. Doskonale zabezpieczają produkty podczas transportu , przeprowadzki jak również służą do przechowywania, chroniąc zawartość przed jakimkolwiek uszkodzeniem.

Najbardziej popularne są kartony 3 lub 5-warstwowe. Jednak sam karton nie zapewnia ochrony twojego mienia. Trzeba również w środku zabezpieczyć przedmioty :

  • profesjonalnie( folią bąbelkową)
  • w sposób domowy ( gazetą)

Po zapakowaniu kartony należy okleić dół i górę taśmą. Na pewno uniemożliwi to otworzenie się kartonu podczas niesienia.

Folia bąbelkowa zapewnia ochronę delikatnych artykułów ( wyrobów szklanych i ceramicznych, art. RTV I AGD) podczas noszenia lub w trakcie transportu.

Właściwości folii bąbelkowej:

  • chroni przed otarciem
  • zagnieceniem
  • wilgocią
  • amortyzuje i wypełnia przestrzeń w opakowaniu

Do zabezpieczenia mebli używamy również folię stretch. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Jest wytrzymała , można ją naciągnąć mocno i w ten sposób zabezpieczyć kilka rzeczy na raz. Dzięki temu mienie jest dobrze zabezpieczone na czas transportu.

Na każdym z naszych aut posiadamy koce, przekładki, które również używamy do przekładania i zabezpieczania mebli. Odpowiednio przystosowane auta posiadają również ściągi, pasy , które służą do przymocowania mebli aby nie ruszały się podczas transportu.

Do pakowania cięższych rzeczy typu: książki, porcelana, naczynia posiadamy plastikowe pojemniki , które na czas przeprowadzki możemy Państwu wypożyczyć. Są one praktyczne , wygodne podczas niesienia i na pewno bardziej wytrzymałe niż kartony.