Eksmisje komornicze

Nasza Firma świadczy również usługi w zakresie eksmisji komorniczych.

Eksmisja komornicza kojarzy się wielu z nas z tragedią ludzką, ponieważ trzeba natychmiast opuścić lokal mieszkalny.  W Polsce, obowiązuje zakaz eksmisji na bruk. Niestety przepisy ułatwiają pozbycie się mieszkańców, którzy nie mają prawa do zajmowanego lokalu.

Oczywiście, aby zacząć procedury związane z eksmisją trzeba mieć wyrok Sądu. Bez niego każda próba wykonania eksmisji jest próbą bezprawną i może skończyć się kłopotami.

My jako firma specjalizująca się w transporcie i przeprowadzkach, braliśmy udział w wielu eksmisjach przeprowadzonych dla komorników sądowych. Posiadamy doświadczenie oraz sprzęt do wykonania tak nietypowej usługi.

Kiedy dojdzie już do eksmisji komornik, mając wyrok Sądu, wykona ją w obecności policji, firmy przeprowadzkowej oraz ślusarza, który otworzy zamknięte drzwi.

Z doświadczenia wiemy, że nie jest to miła i lekka przeprowadzka. Niekiedy dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, często przy eksmisjach jest płacz i lament, a nawet eksmitowany potrafi być agresywny, ale potrafimy zachować cierpliwość i jesteśmy odporni na stres, który towarzyszy przy tego typu usługach.

Eksmisja powinna odbyć się w obecności eksmitowanego, ponieważ komornik musi przekazać dłużnikowi rzeczy z usuniętego mieszkania. Niekiedy zdarzają się eksmisje, gdy nie ma dłużnika lub jest agresywny. Zanim dojdzie do eksmisji, komornik wzywa dłużnika do dobrowolnego opuszczenia lokalu w wyznaczonym terminie. Również braliśmy udział w przeprowadzce, gdzie dłużnik szybko opuszczał mieszkanie, ponieważ miał nakaz eksmisji. Gdy jednak eksmitowany odmówi i stawia opory, komornik rozpoczyna swoje czynności. Oczywiście wiąże się to z dużymi kosztami, które należy ponieść.

Eksmisja komornicza jest nieprzyjemną sprawą, o której nie raz się przekonaliśmy, ale tego typu usługi nie są dla nas straszne i bez problemu się ich podejmujemy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!