Przeprowadzka ze zwierzętami – to musisz wiedzieć!

Masz na głowie ogrom spraw związanych z przenosinami pod inny adres, a do tego musisz zabrać ze sobą swojego czworonoga? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każde zwierzę dobrze znosi podróż i zarówno psy, jak i koty wychodzące i pozostające w mieszkaniu długo oswajają się z nowym miejscem. Skup uwagę m.in. na swoim pupilu i jego zachowaniu, tak aby czuł się bezpiecznie w trakcie przenosin i transportu np. z domu do bloku. Przeprowadzka zawsze jest dla niego stresem, a od właściciela zależy, czy i jak szybko uda się go zniwelować. Przeczytaj więcej na ten temat i sprawdź, jak do niego podejść!

Wpływ przeprowadzki na zwierzęta

Opuszczenie dotychczasowego miejsca zamieszkania ma duży wpływ na zwierzęta terytorialne. O ile żyjące w terrariach gady czy też zamieszkujące klatki gryzonie nie odczują zmiany środowiska, o tyle dla psa czy kota – tym bardziej wychodzącego – przeprowadzka, a nawet sam transport może oznaczać poważną różnicę, szczególnie jeśli odbywa się z domu do bloku. Pakując rzeczy przed wyjazdem i szukając odpowiedniej firmy transportowej, pamiętaj więc o potrzebach i zachowaniu swojego pupila!

Większość psów dobrze znosi podróż. Problemy pojawiają się w przypadku kotów domowych i wychodzących, które często źle się czują w trakcie transportu np. z bloku do domu. Zadbaj więc o jak najlepsze warunki przeprowadzki i umieść w aucie ulubione gadżety swojego zwierzęcia, które mogą uspokoić jego zachowanie. Licz się z tym, że po dotarciu na miejsce Twój pupil koniecznie będzie musiał zbadać teren.

Koty chodzą swoimi ścieżkami

Przenosiny z mruczkiem okazują się czasem sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli jest on jeszcze młody i systematycznie opuszczał wcześniej cztery ściany. Przeprowadzka z kotem wychodzącym z domu do bloku wymaga zapewnienia mu optymalnego otoczenia, tak aby mógł spożytkować swoją energię. Inne jest natomiast zachowanie psów.

Po przenosinach i transporcie kota np. z domu do bloku zbawienna może okazać się regularna zabawa. Zaopatrz się w całą masę różnorodnych gadżetów dla swojego pupila, zapewnij mu maksimum bezpieczeństwa i dokładnie przyglądaj się jego zachowaniu, szczególnie jeśli jest to zwierzę wychodzące. W przeciwieństwie do psów istnieje duże prawdopodobieństwo, że mruczek będzie planował ucieczkę, więc zabezpiecz balkon i pilnuj otwartych okien.

Przygotuj się na to, że zachowanie kota po przeprowadzce początkowo będzie odbiegało od normy. Nie ma jednak dwóch identycznych zwierząt i trzeba mieć na uwadze, że jeden pupil aklimatyzuje się kilka dni, a inny parę miesięcy.

Pies a przeprowadzka

Jak podejść do tematu „pies a przeprowadzka”? Te czworonogi z reguły dobrze znoszą transport, lecz po dotarciu na miejsce mogą czuć się zagubione, a ich zachowanie bywa dziwne. Standardową procedurą po przybyciu do nowej lokalizacji będzie oczywiście obwąchanie i oznaczenie terytorium przez Twojego pupila.

Przeprowadzka psa z domu do bloku sprawia, że traci on często dostęp do ogródka, w którym spędzał dotychczas słoneczne dni. Idealnym zastępstwem okazują się w takiej sytuacji dalekie spacery, na które można się udawać również z kotem wychodzącym. Po zakończeniu transportu wybierz się ze zwierzęciem na wyprawę do pobliskiego parku bądź lasu i sprawdź, czy w nowej okolicy znajdują się wybiegi dla Twojego pupila.

Przenosimy pod inny adres, np. z bloku do domu, związane są z bałaganem. Zwróć uwagę na to, aby Twoje zwierzę nie miało dostępu do drobnych elementów, takich jak różnego typu taśmy, sznurki czy ostrza oraz do jakiejkolwiek szkodliwej chemii. Zadbaj o to, zanim zlecisz transport pupila. Zabierz ze sobą smakołyki, a będziesz mieć swego rodzaju „kartę przetargową”, dzięki której nawet niesforne czworonogi stają się potulne.

Wszechstronne wsparcie w przeprowadzce

Jak więc widzisz, przeprowadzka ze zwierzętami, np. z psem czy kotem wychodzącym, to duże wyzwanie zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pupila. Jeszcze przed transportem koniecznie zadbaj o wszystkie kluczowe aspekty, o których wspomnieliśmy. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w przenosinach na terenie Wrocławia, możesz na nią liczyć w ramach współpracy z naszą firmą. Skontaktuj się już teraz i ułatw sobie przenosiny pod nowy adres wraz ze swoim zwierzęciem!