Dlaczego transport mebli i mienia innego rodzaju warto powierzyć fachowcom?

Współpraca z zewnętrzną firmą przy przewozie mebli podczas przeprowadzki traktowana jest przez niektórych jako niepotrzebny wydatek. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę zarówno czas, jak i środki finansowe konieczne do wykonania tego procesu we własnym zakresie,  sytuacja nie będzie już tak jednoznaczna. Po nawet pobieżnej analizie takiego przedsięwzięcia, wynajęcie firmy specjalizującej się w transporcie mebli może okazać się opcją, która w praktyce przekłada się na realną oszczędność. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę także ryzyko uszkodzenia części przedmiotów, w przypadku braku zastosowania efektywnych zabezpieczeń lub doznania kontuzji na skutek przenoszenia zbyt dużych, lub ciężkich rzeczy.

Profesjonalny transport mebli na potrzeby przeprowadzki

Przewóz mebli, antyków, przewóz sprzętu RTV i AGD, dzieł sztuki, luster, komputerów czy innej elektroniki wymaga, oprócz delikatności podczas przenoszenia oraz umieszczania w samochodzie, również odpowiednich rozwiązań ochronnych. Te obejmować powinny elementy relatywnie tanie i łatwo dostępne, takie jak folia bąbelkowa czy stretch, ale także przedmioty bardziej specjalistyczne, w tym np. pasy zabezpieczające, do skutecznej stabilizacji ładunku wewnątrz pojazdu.

Ponadto niezwykle ważne jest też wyposażenie wykorzystywane do rozładunku czy przenoszenia mienia. Są to m.in. wózki, liny i uprzęże transportowe, które wymagają wiedzy w zakresie ich bezpiecznego użytkowania.

Bogato wyposażone zaplecze techniczne firmy specjalizującej się w transporcie mebli, w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem personelu oraz ich praktycznymi umiejętnościami przekłada się zatem przede wszystkim na:

  •  zmaksymalizowanie poziomu bezpieczeństwa przewożonych przedmiotów,
  •  szybki czas realizacji całości przedsięwzięcia,
  •  minimalny nakład energii i czasu ze strony klienta,
  • możliwość uzyskania kompleksowej obsługi w ramach wszystkich etapów przeprowadzki.

Jeżeli chodzi o kompleksowość oferty, należy dodatkowo wspomnieć, że w kwestii takiej jak transport mebli Wrocław jest miastem, na którego terenie działają firmy zapewniające wiele różnorodnych działań powiązanych z przeprowadzkami. Jedną z nich jest „Orson”, która oprócz transportu oferuje również usługę:

  •  pakowania, z uwzględnieniem segregacji przedmiotów w ramach dedykowanych im kategorii oraz przy użyciu profesjonalnych i efektywnych zabezpieczeń,
  •  załadunku do pojazdu wraz ze stabilizacją i dodatkowymi rozwiązaniami ochronnymi, takimi jak pianki, koce czy folie,
  •  rozładunku obejmującego np. wnoszenie wielkogabarytowych pakunków po schodach lub transportowanie ich na dalekie odległości do miejsc pozbawionych dróg dojazdowych dla samochodów.

Ponadto warto dodać, że nowoczesne technologie funkcjonujące w obrębie branży oraz duży stopień zoptymalizowania procedur wykorzystywanych przez profesjonalne firmy transportujące meble skutkuje relatywnie niskimi cenami usług, co jeszcze bardziej zwiększa opłacalność podejmowania z nimi współpracy.

Dostawa mebli ze sklepu pod adres wskazany przez klienta

Fachowe i rzetelne przedsiębiorstwo działające na rynku przewozu mebli, oprócz przeprowadzek, może zająć się także dostawą wielkogabarytowych zamówień ze sklepu bezpośrednio pod drzwi klienta. Dzięki czemu można liczyć na bezpieczny, szybki oraz bezproblemowy transport dowolnych mebli czy urządzeń, pod wskazany adres. Profesjonalna firma zadba o pełen komfort klienta na każdym etapie współpracy. Zapewnia pewną ochronę cennych przedmiotów podczas pakowania i załadunku, po czym ostrożnie przeniesie je do miejsca docelowego.

Oferujemy również wniesienie rzeczy do domu, mieszkania czy lokalu usługowego i precyzyjnie ustawienie go w wybranym miejscu. Myśląc nad wynajmem firmy zajmującej się transportem mebli lub mienia innego rodzaju, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na ich stronie internetowej, aby dokładnie poznać zakres ich usług. W przypadku przewozu dużej ilości przedmiotów zdecydowanie warto rozważyć współpracę z fachowcami.