Czym kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Stres nieustannie towarzyszy wszelkim przeprowadzkom. Pakowanie rzeczy i przewożenie ich do drugiej lokalizacji wymaga przemyślanego działania. Zamiast samodzielnie zmagać się z problemem, zdecydowanie lepiej korzystać z usług profesjonalnych firm. Dzisiaj skupimy się na etapie selekcji najlepszego partnera biznesowego, który przejmie na siebie wszelkie obowiązki transportowe. Jak wybrać firmę przeprowadzkową, aby uniknąć późniejszego rozczarowania? Jakie kryteria stosować podczas selekcjonowania ofert?

Na jakich filach powinna opierać się rzetelna firma przeprowadzkowa?

Wiarygodność i atrakcyjność usług przeprowadzkowych dla wielu klientów rozstrzyga się wyłącznie na poziomie ceny. Jak najniższe koszty w ich mniemaniu skutkują niemal natychmiastową decyzją o podpisaniu umowy. Przestrzegamy przed takim podejściem. Brak uważności na tym etapie często prowadzi do poważnych niedomówień, a błędne decyzje okupione są dodatkowymi wydatkami lub zniszczeniem mienia.

Firma przeprowadzkowa musi gwarantować bezpieczeństwo procesu przewozowego, kompleksowość świadczeń przeprowadzkowych i wysoki poziom obsługi klienta. Oto trzy fundamenty ukazujące profesjonalizm i rzetelność. Jak je sprawdzić w praktyce? Okazuje się, że można to zrobić w dość prosty sposób.

Jakość obsługi klienta da się ocenić już przy pierwszym kontakcie telefonicznym. Jeśli już po kilku pytaniach wyraźnie czujemy zniecierpliwienie fachowca i brak chęci kontynuowania rozmowy, lepiej sobie odpuścić i poszukać w innym miejscu. Firma do przeprowadzki ma przede wszystkim służyć klientowi i w maksymalnym stopniu odpowiadać na jego potrzeby. Brak zaangażowania w komunikację niech stanie się pierwszym kryterium filtracyjnym. Skoro pracownicy oddelegowani do pozyskiwania nowych klientów źle wypełniają swoje obowiązki, jaką możemy mieć gwarancję, że podstawowe usługi transportowe będą należycie zrealizowane?

Dalej przechodzimy do sfery bezpieczeństwa. Dowiedz się, jak osoby wykonujące usługę chronią mienie przed uszkodzeniami wynikającymi z transportu. Czy firma stosuje folie ochronne i wytrzymałe mocowania? Czy posiada polisę ubezpieczeniową, dzięki której otrzymasz rekompensatę w przypadku zaistnienia sytuacji nieprzewidzianych i niezawinionych (np. kolizja drogowa)?

Usługi transportowe nie dotyczą tylko i wyłącznie przewozu rzeczy. Jaki pożytek będzie z firmy, która nie oferuje zniesienia i wniesienia wielkogabarytowych przedmiotów z wyższych kondygnacji? Być może część mebli wymaga demontażu, a następnie ponownego złożenia w miejscu docelowym. Pamiętaj, że kompleksowość usług i dostęp do profesjonalnego sprzętu wpływają na wygodę i terminowość. Wybieraj tylko takich usługodawców, jakich nie zaskoczą proste problemy techniczne.

Pamiętaj przy tym o transparentności kosztorysu. Wszelkie elementy składowe wyceny powinny zostać podane do wiadomości klienta jeszcze przed zamówieniem usługi przeprowadzkowej. Unikniesz wówczas nieprzyjemnych niespodzianek i nadmiernych wydatków.

Firma przeprowadzkowa cena – ile to wszystko powinno kosztować?

Ze względu na złożoność czynności przeprowadzkowych, wszelkie usługi podlegają indywidualnej wycenie po zebraniu informacji od klienta. Na ostateczny cennik firm transportowych wpływa lokalizacja, ilość mienia i jego gabaryty, czas poświęcony na wykonanie zlecenia, dostęp do wygodnego miejsca parkingowego, konieczność demontażu elementów mebli i wiele innych elementów. Całkowity koszt usługi przeprowadzkowej kształtuje się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Przy ocenie jakości oferty, jaką proponuje dana firma przeprowadzkowa, cena może znacząco pomóc w decyzji. Nie chodzi tu jednak o wybieraniu najtańszego podmiotu. Kosztorys pakietu transportowego to tylko jeden z elementów do analizy. Zachęcamy do stosowania podanej tutaj checklisty: jakość obsługi klienta, bezpieczeństwo i kompleksowość usługi przeprowadzkowej.

Skorzystaj z pomocy ekspertów z firmy Orson we Wrocławiu, a oszczędzisz czas na poszukiwania i otrzymasz najwyższą jakość usługi. Sprawdź również pozostałe artykuły poradnikowe na naszej stronie internetowej, jakie są doskonałym źródłem wiedzy o praktycznych aspektach przeprowadzek.